Naše prášková lakovna disponuje jednou z největších komorových pecí v ČR o rozměrech 8 x 4 x 2,2m 

Lakování v tryskací kabině

Nabízíme lakování od drobných dílů až po rozměrné svařence, jako jsou stavební díly nebo strojírenské konstrukce. 

Práškované díly jsou zavěšeny na drážkovém dopravním systému, nebo u velmi rozměrných a hmotných dílů položeny na zavážecím vozíku. 

Disponujeme oběma základními systémy pro nanášení práškových barev, elektrostatickým i triboelektrickým. To nám umožňuje zvolit vhodný systém pro daný tvar lakovaného předmětu a typ práškové barvy. 

Kvalita povrchové ochrany a předúprava. 

Pro většinu aplikací používáme exteriérové práškové barvy. Ty vykazují vysokou odolnost proti UV záření a vysokou barevnou stabilitu. 

Velmi důležitým prvkem kvalitní povrchové úpravy je tzv. předúprava. Ta musí zajistit dokonalé očištění povrchu, vysokou přilnavost a minimální podkorodování od případného místa mechanického poškození. 

Jako nejvhodnější předúpravu jsme vybrali tryskání (pískování), protože to je jako jediné schopné zajistit vynikající přilnavost na různých kovových materiálech. Jsme díky tomu schopni kvalitně nalakovat jak ocel, tak hliník, barevné kovy, ale i žárově pozinkované díly. 

V případech, kdy je vyžadována velmi vysoká odolnost, nebo když je na lakovaném výrobku velké množství hran, nabízíme vícevrstvé lakování – práškový základ a vrchní barva. 

Další služby 

Práškové barvy se obvykle vyrábějí a dodávají dle vzorníku RAL. Na orientační vzorník RAL se můžete podívat v sekci Užitečné rady.  

Konečný povrch může být lesklý, pololesklý, matný, hladký nebo s jemnou či hrubou strukturou. To dává obrovské množství variant vzhledu. 

Abychom zákazníkům usnadnili případné opravy drobných poškození, které mohou vzniknout při montáži nebo provozu, nabízíme možnost zajištění a dodání mokré opravné barvy (sprej nebo na štětec) co nejbližší k dané konkrétní práškové barvě.